17.10.2014, 14:33

Znany profesor z London School of Economics odwiedził Gdańsk i Olivia Business Centre

Dział PR Olivia Business Centre
Olivia Business Centre
ul. Grunwaldzka 472 A
80-309 Gdańsk

Profesor Ian Angell z London School of Economics odwiedził Gdańsk. Wizyta medialnego naukowca była efektem ścisłej współpracy Olivia Business Centre, Miasta Gdańska, Uniwersytetu Gdańskiego i Politechniki Gdańskiej. Podczas trzydniowego pobytu w Gdańsku prof. Ian Angell podzielił się swoją wiedzą ze studentami i biznesmenami.

Zaproszony do Gdańska przez cztery najważniejsze trójmiejskie instytucje ze świata biznesu, nauki i polityki, profesor Ian Angell zabrał wszystkich chętnych w rejs pod prąd. Tryskający energią naukowiec wygłosił dwa wykłady na Uniwersytecie Gdańskim i jeden na Politechnice Gdańskiej. Ian Angell wystąpił także na eleganckiej gali w Olivia Sky Club, w której wzięli udział trójmiejscy biznesmeni.

- Poznałem profesora osobiście kilka lat temu. Jego wystąpienia zawsze są kontrowersyjne, ale wesołe. Mam nadzieję, że udało mu się skłonić młodych ludzi do refleksji – mówi Jake Jephcott, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Olivia Business Centre.

- Było mi miło, że podczas moich wykładów nie było pustych krzeseł. Mogę mówić godzinami, dlatego ucieszył mnie fakt, że studenci nie bali się zadawać pytań. Niektóre moje poglądy w sprawach polityki i pieniędzy są brutalne, ale logiczne i prawdziwe. Moim celem jest wyostrzenie młodych umysłów – powiedział Ian Angell.

Jako futurolog, Ian Angell wypowiadał się na przeróżne tematy. Były wśród nich pieniędze, podatki, polityka, informatyka, szeroko rozumiane bezpieczeństwo, niewłaściwe wykorzystywanie sztucznej inteligencji przez wielkie firmy, marketing i strategie sprzedażowe. Podczas gali w Olivia Sky Club Ian Angell podkreślał, że nieważne jak zrobotyzowana zostanie praca, ludzki talent i umysł zawsze będą najbardziej pożądanym dobrem, należy im jednak stworzyć odpowiednie warunki do rozwoju.

- Prof. Angell jest pierwszą ze znanych osób które w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy zaprosimy do odwiedzenia Gdańska. Naszym kolejnym gościem będzie Derek Redmond, jeden z najszybszych ludzi na świecie na przełomie lat 80. i 90., oraz uczestnik dramatycznego biegu podczas Igrzysk Olimpijskich w 1992 roku – dodaje Jake Jephcott.

--------------------------------------------------------------

Prof. Ian Angell – futurolog i guru IT. Jego kontrowersyjne, konstruktywne i radykalne opinie nie pozostawiają publiczności obojętną. Ian Angell jest konsultantem znanych polityków, autorem wielu książek i medialnym komentatorem rzeczywistości. Doradzał m.in. UNESCO i Rosyjskiemu Ministerstwu Nauki. Udziela wywiady największym zagranicznym stacjom telewizyjnym (BBC, CNN, SKY…) oraz gazetom (The Times, The Guardian, The Independent…). W latach 1986-2011 zajmował stanowisko profesora systemów informatycznych London School of Economics.

 

OBC_logo_rgb.jpg
rozmiar: 196.5 KB, typ: jpg
dodano: 2 marca 2014