10.12.2015, 15:39

Blisko ludzkich spraw i potrzeb. Startuje „Świąteczny Jarmark Natury” w Gdańsku-Oliwie

Paweł Pinker
Dział Marketingu
Olivia Business Centre
tel.: +48 720 898 605

Jak dobrze przygotować się na nadchodzące świąteczne chwile spotkań z najbliższymi? Jak zrobić najpiękniejsze, indywidualne i trafione prezenty? Co sprawi, że ten czas zostanie zapamiętany na długo? Odpowiadając na potrzeby lokalnej społeczności mieszkańców Oliwy oraz osób pracujących w oliwskich biurowcach, zespół Olivia Business Centre przygotował wydarzenie, które wszystkim zapracowanym pozwoli przygotować wyjątkowe prezenty i przepyszne specjały na nadchodzące święta Bożego Narodzenia.

Otwartość na lokalne potrzeby

Dla wszystkich mieszkańców Trójmiasta oraz wszystkich fanów ekologicznego stylu życia, zespół Olivia Business Centre przygotował Świąteczny Jarmark Natury, który odbędzie się w dniach 14-18 grudnia. Przez cały tydzień w centrum będzie można kupić ekologiczną żywność oraz ręcznie wykonywane ozdoby świąteczne i biżuterię. Najważniejszym dniem jarmarku będzie piątek 18 grudnia, kiedy specjalną bożonarodzeniową ofertę zaprezentuje kilkudziesięciu wystawców z popularnego Gdańskiego Bazaru Natury.

Radosną, świąteczną atmosferę jarmarku w Olivia Business Centre stworzą regionalni producenci ekologicznych produktów. Na ich straganach i stoiskach znajdziemy takie smakołyki, jak: własnej produkcji pierniki, pieczone kasztany, domowej roboty masło orzechowe, musy, powidła, konfitury, owoce w zalewie czy dżemy antonówki. Na jarmarcznych straganach nie zabraknie także wyjątkowych prezentów - eleganckich, ręcznie wykonanych ozdób świątecznych, biżuterii, witraży, szklanych mozaik. O ich jakości świadczy fakt, że zostaną przygotowane m.in. przez firmę Galda Jewellery odpowiedzialnych za renowację figury Matki Boskiej na Zamku w Malborku.

Co roku przygotowujemy dla pracowników biur Olivia Business Centre wiele świątecznych niespodzianek. W tym roku są to koncerty na żywo, konkurs na najpiękniejszą ozdobę czy różnorodne oświetlenie budynków oraz wewnętrznego patio. Teraz chcemy otworzyć się także na wszystkich mieszkańców trójmiasta i zachęcić ich do przedświątecznych zakupów naturalnych produktów i ręcznie robionych ozdób i prezentów – mówi Małgorzata Ziemkowska, Customer Service Manager w Olivia Business Centre.

Rezydenci współtworzą społeczność

W świąteczny tydzień w Olivia Business Centre zaangażują się także firmy działające na co dzień w centrum. Niedawno otwarta Restauracja FIVE otworzy małą cukiernię z wypiekami o indywidualnym charakterze. Restauracja Lobster przygotuje ofertę z typowymi bożonarodzeniowymi potrawami, natomiast kawiarnia Starbucks zaprosi na świąteczną kawę oraz słodycze. Dodatkowo w czwartek 17 grudnia w przestrzeni rozwoju innowacji O4 mieszczącej się w budynku Olivia Four odbędzie się również kiermasz z ręcznie robioną biżuterią, ubraniami dla najmłodszych, ceramiką oraz zimowymi przetworami.

– Ekologia jest bardzo ważnym aspektem we wszystkich obszarach działalności kawiarni Starbucks. Podczas jarmarku przygotujemy m.in. specjalne zestawy podarunkowe. W ich skład wchodzić będą nasze kawy, wytwarzane z najlepszych i etycznie pozyskiwanych ziaren – mówi Grzegorz Garbowski, Store Manager kawiarni Starbucks w Olivia Business Centre.

Piątek 18 grudnia będzie finałowym dniem całego świątecznego tygodnia w Olivia Business Centre. Na patio i budynkach centrum zagości wtedy Gdański Bazar Natury, organizowany tradycyjnie w położonej po sąsiedzku Hali Olivia. W ofercie wystawców znajdą się tradycyjnie wypiekane pieczywo (m.in. z płaskurki, bezmączne, pieczone na zakwasie, żytnie), świeże mięsa i ryby, nabiały (m.in. sery kozie i krowie), warzywa, przetwory z owoców i z warzyw strączkowych, produkty garmażeryjne i bezglutenowe, miody, świeże owoce goji, czarne maliny, morwy, oliwniki baldaszkowe, endemiczne odmiany jabłek, dynie prowansalskie, żyworódki, jarmuż, topinambur, sok z czeremchy, olej z ostropestu.

Odwiedzając Świąteczny Jarmark Natury w Olivia Business Centre, będzie można porozmawiać z samymi producentami i hodowcami, dowiedzieć się więcej o procesie powstawania danego produktu i sprawdzić jego certyfikaty jakości. Prezentowane produkty są wytwarzane zaledwie dzień lub dwa dni wcześniej.

O Olivia Business Centre

Olivia Business Centre w Gdańsku to najnowocześniejsze centrum biznesowe w Polsce północnej. Jego docelowa wielkość to 170 000 mkw., co czyni Olivia Business Centre największym kompleksem biurowym w Polsce. Swoje biura otworzyły tu takie firmy jak Alior Bank, Allianz, Amazon, Bayer, Energa, Noble Bank, PKO BP, PwC, Sii, ThyssenKrupp. Centrum rozbudowuje się systematycznie od 2010 r. w tempie jednego budynku rocznie. Olivia Business Centre to jednak znacznie więcej niż tylko budynki. Regularnie odbywają się tutaj wydarzenia biznesowe, edukacyjne, kulturalne i sportowe. Do dyspozycji najemców pozostają m.in. 3 centra konferencyjne, centrum medyczne z apteką, 3 restauracje, kawiarnia Starbucks, przedszkole i żłobek, 4 banki, nowoczesne gimnazjum, salon piękności, notariusz, punkt ładowania samochodów elektrycznych. Centrum posiada ponad 1600 miejsc parkingowych, również podziemnych, oraz ponad 200 stojaków rowerowych oraz 5 szatni z prysznicami. W 2016 roku otwarte zostanie dwupiętrowe studio fitness CityFit.

rozmiar: 532.9 KB, typ: pdf
dodano: 10 grudnia 2015
rozmiar: 2.8 MB, typ: jpg
dodano: 10 grudnia 2015
rozmiar: 1.6 MB, typ: jpg
dodano: 10 grudnia 2015
rozmiar: 858.2 KB, typ: jpg
dodano: 19 listopada 2015
rozmiar: 41.4 KB, typ: jpg
dodano: 19 listopada 2015
rozmiar: 5.4 KB, typ: txt
dodano: 10 grudnia 2015
rozmiar: 537.5 KB, typ: doc
dodano: 10 grudnia 2015