11.02.2016, 16:37

Qumak i Star ITS w Olivia Business Centre

Polska firma informatyczno-technologiczna Qumak S.A. oraz jej spółka córka Star ITS, wykonawcy m.in. Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem TRISTAR, przeniosły swoje trójmiejskie siedziby do Olivia Business Centre. Ich nowe biuro znajduje się w budynku Olivia Four.

Poszukując nowej siedziby dla naszego trójmiejskiego oddziału, braliśmy pod uwagę przede wszystkim dobrą lokalizację i prestiż nowego miejsca – mówi Bartosz Aleksiejuk, Senior Key Account Manager w Qumak S.A. – Olivia Business Centre spełniło nasze oczekiwania, dlatego zdecydowaliśmy się na zmianę. Ważnym aspektem było otoczenie biznesowe w nowym biurowcu. Dzięki bliskości dużych i liczących się na rynku firm możemy nawiązywać nowe relacje handlowe i realizacyjne. Już teraz z satysfakcją możemy powiedzieć, że był to dobry wybór, a odwiedzający nasze biuro kontrahenci, współpracownicy i klienci chwalą nową lokalizację, ze względu na dobry dojazd i bogatą pobliską ofertę, obejmującą m.in. kawiarnię i restauracje.

Qumak S.A. to polska spółka informatyczno-technologiczna, działająca na rynku od ponad 30 lat. Projektuje i wdraża innowacyjne rozwiązania z dziedziny ICT dla sektora prywatnego i publicznego. Jest czołowym integratorem na polskim rynku teleinformatycznym i partnerem ponad 50 światowych liderów technologicznych. Zatrudnia ponad 700 wykwalifikowanych pracowników, a wśród jej klientów jest aż 80 firm z listy 100 największych przedsiębiorstw w Polsce.

Spółka specjalizuje się w projektach w sektorze infrastrukturalnym (m.in. automatyka budynkowa, centra przetwarzania danych), w obszarze infrastruktury i bezpieczeństwa IT oraz w niszach rynkowych: infrastruktura lotniskowa, ekspozycje multimedialne oraz projekty Smart City.

Współtwórca systemu TRISTAR – Star ITS

W Olivia Business Centre swoją siedzibę ma również spółka córka Qumak S.A. – Star ITS, działająca w szeroko pojętej sferze Inteligentnych Systemów Transportowych. Firma odpowiada za kompleksowe wdrożenie, kalibrację oraz utrzymanie systemów sterowania i zarządzania ruchem. Współrealizowała m.in.: największy w Polsce Zintegrowany System Zarządzania Ruchem – TRISTAR, obejmujący obszar Gdańska, Gdyni i Sopotu, oraz System Zarządzania Ruchem w Lublinie.

Siedziba w Olivia Business Centre sprzyja m.in. nawiązywaniu nowych kontaktów biznesowych – mówi Tomasz Turczynowicz, Prezes Zarządu Star ITS. – Zdecydowaliśmy się na wybór tej lokalizacji, ponieważ poprzez znaczące projekty umacniamy swoją pozycję na rynku i odważnie patrzymy w przyszłość. Liczą się dla nas solidni partnerzy – a dokładnie z takimi mamy możliwość współpracować w Olivia Business Centre.

Qumak i Star ITS zajmują biuro na 4. piętrze budynku Olivia Four. Za aranżację tej przestrzeni odpowiadało biuro projektowe Olivia Business Centre.

Bardzo cieszymy się, że Qumak oraz Star ITS dołączyły do grona rezydentów naszego centrum – mówi Agnieszka Zglinicka, Dyrektor Projektu w Olivia Business Centre. – Kolejne przedsiębiorstwa branży IT obecne w Olivia Business Centre sprawiają, że miejsce to staje się kluczowym centrum innowacji na Pomorzu, w którym jest miejsce zarówno dla dużych korporacji, jak i małych oraz średnich firm.

O budynku Olivia Four

Olivia Four to 11-piętrowy budynek biurowy klasy A, stanowiący czwarty etap inwestycji Olivia Business Centre. Jego charakterystyczna biało-szklana bryła mieści ponad 14,7 tys. mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia. Od czasu oddania Olivia Four do użytku w marcu 2014 r. swoje siedziby założyły w nim firmy takie jak: Acxiom, Allianz, Alnet Systems, Atos, Competence Call Center, Epam Systems, Generali, HK Finance, LOTOS-Air BP, Moore Stephens, Omida Logistics, Playsoft czy Schibsted Tech Polska.

Obok firm międzynarodowych w Olivia Four przewidziane jest miejsce także dla start-upów oraz małych i średnich przedsiębiorstw. M.in. z myślą o nich parter, pierwsze i drugie piętro budynku przeznaczone zostało na przestrzeń rozwoju innowacji O4, łączącą w sobie multimedialne centrum konferencyjne, różnej wielkości powierzchnie biurowe, przestrzeń coworkingową z biurkami do wynajęcia na godziny i część socjalną. W Olivia Four mieści się także kantyna Five. Jest to pierwszy w Trójmieście lokal tej sieci.

Hol główny budynku Olivia Four jest uważany za jeden z najpiękniejszych w Trójmieście. Jest wyłożony toskańskim marmurem Bianco Carrara i hiszpańskim Nero Marquina. W lobby stoją ikoniczne meble Barcelona, zaprojektowane przez Ludwiga Mies Van Der Rohe na wystawę międzynarodową w Barcelonie w 1929.

 

O Olivia Business Centre

Olivia Business Centre w Gdańsku to najnowocześniejszy i największy projekt biurowy w Polsce. Docelowa wielkość centrum to 170 000 mkw. Swoje biura otworzyły tu takie firmy jak Allianz, Alior Bank, Amazon, Atos, Bayer, Energa, Epam, Generali, Noble Bank, PKO Bank Polski, PwC, Sii czy ThyssenKrupp. Centrum rozbudowuje się systematycznie od 2010 r. w tempie jednego budynku rocznie. Ukończone budynki: Olivia Gate, Point, Tower, Four i Six otaczają wewnętrzne patio z zielenią i małą architekturą. W 2015 r. w Olivia Business Centre rozpoczął działalność akcelerator biznesu O4, oferujący biura o powierzchni już od 16 mkw. oraz nowoczesną przestrzeń konferencyjną. Dzisiaj ma tam swój adres ponad 30 firm oraz wielu przedsiębiorców korzystających ze strefy coworkingu. Olivia Business Centre to jednak znacznie więcej niż budynki. Regularnie odbywają się tutaj wydarzenia biznesowe, edukacyjne, kulturalne i sportowe. Do dyspozycji najemców pozostają m.in. 3 centra konferencyjne, centrum medyczne z apteką, 3 restauracje, kawiarnia Starbucks, przedszkole i żłobek, 4 banki, nowoczesne gimnazjum, salon piękności, notariusz oraz punkt ładowania samochodów elektrycznych. Centrum posiada ponad 1600 miejsc parkingowych, ponad 200 stojaków rowerowych oraz 5 szatni z prysznicami. W 2016 roku otwarty zostanie dwupiętrowy klub fitness CityFit.

rozmiar: 605.8 KB, typ: jpg
dodano: 19 listopada 2015
rozmiar: 858.2 KB, typ: jpg
dodano: 19 listopada 2015
rozmiar: 803.1 KB, typ: jpg
dodano: 19 listopada 2015
rozmiar: 1.2 MB, typ: jpg
dodano: 19 listopada 2015
rozmiar: 41.4 KB, typ: jpg
dodano: 19 listopada 2015
rozmiar: 75.7 KB, typ: jpg
dodano: 11 lutego 2016
rozmiar: 48.8 KB, typ: png
dodano: 11 lutego 2016
rozmiar: 368.7 KB, typ: pdf
dodano: 11 lutego 2016
rozmiar: 545.5 KB, typ: doc
dodano: 11 lutego 2016