16.11.2016, 14:05

Uwolnij ideę! Venture Day w Olivia Business Centre

Już jutro, 17 listopada, w Olivia Business Centre (OBC) rozpoczyna się konferencja Venture Day (VD). Ten wyjątkowy projekt od czterech lat realizuje koncepcję łączenia wielu zróżnicowanych środowisk, wspierając polski ekosystem innowacji i integrując świat nauki ze światem biznesu. Wydarzenie odbywa się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Po raz pierwszy przedstawiciele funduszy venture capital, private equity, małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych korporacji, startupowcy, naukowcy, praktycy i teoretycy biznesu spotkają się w Olivia Business Centre – największym i najnowocześniejszym centrum biznesowym w północnej Polsce.

- Nie mogliśmy wybrać innego miejsca. Olivia Business Centre doskonale wpisuje się w założenia naszego projektu, tożsame z tymi przyświecającymi Olivii, jak wymiana wiedzy, inspiracja, współpraca. W tym roku spotykamy się w o4, przestrzeni coworkingowej Olivia Business Centre dedykowanej, jakże inaczej, innowacjom – mówi Izabela Disterheft, prezes zarządu Pomorskiego Klastra ICT-Interizon, współorganizatorka i współautorka Venture Day.

Venture Day ma z założenia pomagać w nawiązywaniu relacji i podejmowaniu współpracy między reprezentantami różnych środowisk biznesowych. Program tegorocznego wydarzenia, odbywającego się w Olivia Business Centre w Gdańsku, obejmuje m.in. prelekcje dotyczące zagadnień związanych z komercjalizacją innowacyjnych rozwiązań, transferem technologii do biznesu czy wsparciem rozwoju innowacji w przedsiębiorstwach.
Właśnie o tym, jak wspólnymi siłami wspierać innowacje rozmawiać będą podczas Venture Day przedstawiciele konsorcjum Intel, Cisco i Deutsche Telekom (Hub:raum), realizującego program Challenge up! Mając na uwadze Inteligentne Specjalizacje Pomorza woj. pomorskiego, podczas VD poruszone też zostaną kwestie możliwości współpracy przedstawicieli sektorów IT i medycznego. Lekarze z Kliniki Rehabilitacji GUMED wskażą możliwe obszary takiej kooperacji w kontekście praktycznych rozwiązań. Panel otworzy wicemarszałek województwa pomorskiego, Paweł Orłowski. W trakcie konferencji zainicjowany też zostanie dialog dotyczący szans i barier procesu tworzenia konsorcjum funduszy kapitałowych. Panel moderować będzie ekspert rynku Venture Capital, Ewa Treitz z Black Pearls, mająca wieloletnie doświadczenie managerskie w funduszach Venture Capital i Corporate Venture Capital w Niemczech, Szwecji oraz USA.

Istotnymi elementami Venture Day są sesje networkingowe i indywidualne spotkania pomysłodawców z potencjalnymi współpracownikami/ inwestorami (funduszami kapitałowymi, korporacjami) organizowane w formule speed datingu. Odbywać się będą przez cały dzień trwania konferencji, w trzech salach OBC.

- Olivia Business Centre jest idealną przestrzenią wymiany doświadczeń, sprzyjającą, zgodnie z hasłem przewodnim Venture Day, uwalnianiu idei. Wśród naszych rezydentów są światowe korporacje, firmy z sektora MŚP, startupy, organizacje samorządowe, pozarządowe… Stawiamy na tę heterogeniczność, ponieważ w zróżnicowanym środowisku łatwiej o niestandardowe spojrzenie na biznes. – mówi Agnieszka Zglinicka, Director SME w Olivia Business Centre – Przestrzeń OBC sprzyja inicjatywom takim, jak Venture Day. Mamy nadzieję, że konferencja również w przyszłym roku odbywać się będzie właśnie u nas – dodaje.

W Venture Day w roli prelegentów wystąpią m.in. przedstawiciele Akademii Morskiej w Gdyni, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, firm Energa SA, Lotos, Orange, Intel, IBM, KPMG oraz reprezentanci Blac Pearls VC, Experior Venture Fund, Inovo VC, Innovation Nest oraz kancelarii Kondracki Celej.

Venture Day, Olivia Business Centre, 17-18 listopada 2016

Więcej na stronie organizatora Venture Day

Program wydarzenia: Gdańsk

Olivia Business Centre w Gdańsku to najnowocześniejsze centrum biznesowe w Polsce północnej. Jego docelowa wielkość to 170 000 mkw., co uczyni Olivia Business Centre największym kompleksem biurowym w Polsce. Swoje biura otworzyły tu takie firmy jak Alior Bank, Allianz, Amazon, Bayer, Energa, Noble Bank, PKO BP, PwC, Sii, ThyssenKrupp. Centrum rozbudowuje się systematycznie od 2010 r. w tempie jednego budynku rocznie. Olivia Business Centre to jednak znacznie więcej niż tylko budynki. Regularnie odbywają się tutaj wydarzenia biznesowe, edukacyjne, kulturalne i sportowe. Do dyspozycji najemców pozostają m.in. 3 centra konferencyjne, centrum medyczne z apteką, 3 restauracje, kawiarnia Starbucks, przedszkole i żłobek, 4 banki, nowoczesne gimnazjum, salon piękności, notariusz, punkt ładowania samochodów elektrycznych. Centrum posiada ponad 1600 miejsc parkingowych, również podziemnych, oraz ponad 200 stojaków rowerowych oraz 5 szatni z prysznicami. W 2016 roku otwarte zostanie dwupiętrowe studio fitness CityFit.

rozmiar: 311.8 KB, typ: pdf
dodano: 16 listopada 2016