12.12.2016, 17:28

Nordea Bank AB wśród najemców Olivia Star

Katarzyna Halicka
PR Manager
Olivia Business Centre
mobile: +48 533 309 771

Nordea Bank AB Oddział w Polsce jest jednym z najemców nowo powstającego budynku kompleksu Olivia Business Centre w Gdańsku – Olivia Star. Wynajął w nim dwa piętra, czyli blisko 2600 mkw. Olivia Business Centre jest jedną z najciekawszych, wielofunkcyjnych inwestycji biurowych w kraju. W transakcji skandynawską firmę wspierał Colliers International.

Nordea Bank AB Oddział w Polsce świadczy kompleksowe rozwiązania z zakresu IT oraz usługi finansowe związane ze wsparciem procesów jednostek biznesowych skandynawskiej Grupy Nordea. Funkcjonuje w dwóch lokalizacjach – w Trójmieście i Łodzi. Oprócz biur w Gdyni przy ul. Łużyckiej, część Pionu IT Nordea odpowiedzialna za obsługę rynków kapitałowych działa w Olivia Business Centre w Gdańsku. To właśnie ten departament wprowadzi się na 19. i 20. piętro Olivii Star. Dzięki wynajęciu dwóch pięter nowego budynku, dział Nordea Capital Markets IT będzie mógł zwiększyć zatrudnienie do 250 osób.

- Bardzo cieszy nas fakt, że Nordea, jako jedna z pierwszych firm, zdecydowała się na zacieśnienie współpracy z Olivia Business Centre. Wybrała przy tym najwyższą jakość. Olivia Star będzie pierwszym budynkiem klasy A+ w północnej Polsce, z niezwykle bogatą listą usług dla najemców i serią rozwiązań podnoszących komfort pracy. Wyjątkowa w tak wysokim obiekcie jest np. elewacja z uchylnymi elementami, umożliwiającymi naturalną wentylację wszystkich pięter biurowych; przy czym fasadę zaprojektowaliśmy i przebadaliśmy sami. Będzie to pierwszy taki budynek w Polsce – podkreśla Maciej Kotarski, dyrektor wynajmu w Olivia Business Centre. – Wierzę, że także dzięki tego typu innowacjom Olivia Star stanie się doskonałym miejscem dla rozwoju biznesu Nordei. – dodaje.

Biuro Nordei w Olivia Star, z którego rozciągać się będzie widok na najpiękniejszą panoramę w Polsce, będzie inspirowane naturą oraz fiordami Skandynawii. Projekt uwzględni powierzchnie wspólne, sale konferencyjne i przestrzeń do relaksu.

Olivia Star powiększy przeznaczoną do wynajęcia powierzchnię biurową Olivia Business Centre z 73 tys. mkw do prawie 120 tys. mkw. Budynek będzie najwyższym obiektem w północnej Polsce (łącznie z iglicami Star osiągnie 180 metrów). Jego szczytowe piętra – z punktem widokowym, tarasem, kawiarnią, restauracją oraz centrum konferencyjnym – będą publicznie dostępne. Parter wysokościowca zostanie zaś połączony z wyjątkowym ogrodem zimowym, zaprojektowanym jako miejsce wydarzeń artystycznych i edukacyjnych. Pod budynkiem powstanie dodatkowo 3-kondygnacyjny parking podziemny.

W transakcji pośredniczył Colliers International, jedna z wiodących firm doradczych działających na rynku nieruchomości komercyjnych na świecie.

- Zespół Olivia Business Center po raz kolejny wykazał się niezwykle elastycznym podejściem do potrzeb klienta. Kompleks jest najnowocześniejszym obiektem w całym Trójmieście, a wysokie piętra Olivia Star zapewnią nowemu najemcy spektakularny widok. Jestem przekonany, że biuro Nordea w takiej lokalizacji przełoży się bezpośrednio na sukces biznesowy firmy, dla której, tylko w tym roku, Colliers wynajął ponad 12 tys. mkw. – mówi Błażej Kucharski, dyrektor regionalny Colliers International w Trójmieście.

 

Nordea Bank AB Oddział w Polsce

Nordea Bank AB Oddział w Polsce wchodzi w skład największej skandynawskiej grupy finansowej Nordea. Na polskim rynku działa od 2010 roku i dynamicznie się rozwija. Obecnie zatrudnia ponad 1700 osób w Łodzi, Gdańsku i Gdyni. W Łodzi znajduje się centrum operacyjne, które świadczy usługi dla oddziałów i jednostek biznesowych Nordea w Danii, Norwegii, Szwecji i Finlandii, natomiast w Trójmieście działają jednostki odpowiedzialne za IT. Zatrudniając nowych pracowników stawiamy na rozwój ich kompetencji w oparciu o wykonywanie zróżnicowanych zadań, uczestniczenie w wymagających projektach i zwiększanie zakresu odpowiedzialności. Na rynku pracy, Nordea wyróżnia się skandynawskim podejściem do pracownika, opartym na wzajemnej współpracy, zaufaniu i szacunku.

Olivia Business Centre

W Olivia Business Centre w Gdańsku mieści się ponad 100 firm i instytucji, wśród których są m.in. Allianz, Alior Bank, Amazon, Bayer, Energa, Epam, Generali, Medicover, Noble Bank, PKO Bank Polski, PwC, Sii, T-Mobile, thyssenkrupp, czy Agencja Rozwoju Pomorza. OBC przygotowało też ofertę dla małych i średnich przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych i startupów. Centrum rozbudowuje się systematycznie od 2010 r. w tempie jednego budynku rocznie. Zespół Olivia Business Centre dba o równowagę między pracą a życiem osobistym wszystkich pracujących w centrum: regularnie odbywają się tu wydarzenia biznesowe, edukacyjne, kulturalne i sportowe. Do dyspozycji odwiedzających centrum pozostają m.in. 3 centra konferencyjne, centrum medyczne z apteką, klub fitness, 2 restauracje, kawiarnia, piekarnia, przedszkole i żłobek, 4 banki, nowoczesne gimnazjum, salon piękności, notariusz oraz punkt ładowania samochodów elektrycznych.

Colliers International Group Inc.

Colliers International Group Inc. (NASDAQ i TSX: CIGI) jest globalną firmą doradczą działającą w obszarze rynku nieruchomości komercyjnych. Posiada sieć 554 biur w 66 krajach zatrudniającą 16 000 pracowników. Colliers International oferuje pełen zakres usług podmiotom związanym
z rynkiem nieruchomości. Firma doradza najemcom, właścicielom nieruchomości oraz inwestorom na całym świecie. Oferuje pośrednictwo w zakresie wynajmu i sprzedaży, globalne rozwiązania korporacyjne, obsługę transakcji inwestycyjnych i rynków kapitałowych, zarządzanie projektami, usługi w zakresie workplace solutions, zarządzanie nieruchomościami oraz majątkiem spółek, wycenę nieruchomości, a także badania rynku dostosowane do potrzeb klientów oraz doradztwo strategiczne. Colliers International w Polsce działa od 1997 roku i posiada biura w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi, w których łącznie zatrudnia ponad 200 specjalistów. Firma została uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami przyznanymi m.in. w konkursach: Eurobuild, CIJ Journal, CEE Quality Awards, International Property Awards.

rozmiar: 246.8 KB, typ: pdf
dodano: 12 grudnia 2016