24.04.2017, 16:00

Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS we współpracy z Olivia Business Centre

Dział PR Olivia Business Centre
Olivia Business Centre
ul. Grunwaldzka 472 A
80-309 Gdańsk

Naukowcy, ludzie z pasją mówić będą o psychologii w codziennym życiu, bez cenzury, otwarcie na różne tematy. Już w najbliższy czwartek, 27 kwietnia, pierwsze spotkanie – w coworkingu o4 OBC – w ramach projektu Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS w Sopocie. O tym, czy z towarzyszącego nam na co dzień stresu można uczynić sojusznika i jak go efektywnie wykorzystać opowie Mateusz Banaszkiewicz, psycholog zdrowia, konsultant HR, wykładowca Uniwersytetu SWPS.  Bezpłatne wykłady i warsztaty, popularyzujące wiedzę psychologiczną odbywać się będą w Olivia Business Centre co miesiąc.

- Z przyjemnością rozpoczynamy współpracę z Uniwersytetem SWPS. Zdecydowaliśmy, że na pierwszy ogień rozprawimy się z naszym największym wrogiem, stresem. Ale czy na pewno? Czy nie możemy uczynić zeń sojusznika? Dowiemy się wszystkiego podczas pierwszego wykładu w Olivia Business Centre  realizowanego w ramach Strefy Psyche,  projektu​ ​Uniwersytetu SWPS popularyzującego wiedzę z zakresu psychologii – mówi Monika Bogdanowicz z Olivia Business Centre – Podczas kolejnych spotkań poruszymy tematy związane z rodziną, tolerancją, miłością, samoakceptacją i rozwojem. Na pewno będzie inspirująco.

- W ramach Strefy Psyche od 8 lat ukazujemy praktyczne zastosowanie wiedzy psychologicznej, zarówno w sferach oczywistych dla tej dziedziny nauki (np. pomocowym, terapeutycznym), jak i w sektorze biznesowym oraz zaawansowanych, nowoczesnych technologiach. Cieszy nas, że coraz więcej przedstawicieli firm i centrów biznesowych wspiera nas - środowisko akademickie w popularyzacji nauki – podkreśla Kinga Nowacka, Dyrektor Marketingu Uniwersytetu SWPS.  

Strefa Psyche w OBC. Stres. Wróg czy przyjaciel?

Odczuwanie stresu jest doświadczeniem każdego z nas i nieraz musimy działać efektywnie pod presją czasu. Zdarza się, że ten mobilizuje, innym razem, nadmierny, wywołuje negatywne skutki dla samopoczucia i zdrowia. Czy stresem możemy zarazić innych? Czy szkodzi on naszej efektywności w pracy? Co można zrobić, by stres poprawiał naszą efektywność.? Na te i inne pytania będzie można uzyskać odpowiedź podczas wykładu Mateusza Banaszkiewicza już 27 kwietnia w Olivia Business Centre.

O Mateuszu Banaszkiewiczu

Psycholog zdrowia, konsultant HR, wykładowca Uniwersytetu SWPS. Doktorant Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich Uniwersytetu SWPS oraz uczestnik Studium Dialogu Motywującego przy Polskim Towarzystwie Terapii Motywującej. Współpracuje z różnymi grupami wiekowymi i zawodowymi m.in. lekarzami, pracownikami dużych organizacji, nauczycielami, studentami i uczniami. W ramach programów prozdrowotnych dla firm prowadzi wykłady i warsztaty poświęcone radzeniu sobie ze stresem, silnej woli, zmianie nawyków i inne (www.workandwellness.pl). Jest odpowiedzialny za ocenę stanu psychospołecznego oraz wsparcie pacjentów pourazowych, a także prowadzi zajęcia akademickie na wydziale psychologii Uniwersytetu SWPS, głównie w obszarze radzenia sobie ze stresem, rozwoju silnej woli i zdrowego stylu życia.

 

Więcej informacji

 

Uniwersytet SWPS to nowoczesna uczelnia oparta na trwałych wartościach. Silną pozycję zawdzięcza połączeniu wysokiej jakości dydaktyki z badaniami naukowymi spełniającymi światowe standardy. Uczelnia oferuje praktyczne programy studiów z psychologii, prawa, zarządzania, socjologii, filologii, czy kulturoznawstwa dostosowane do wymagań zmiennego rynku pracy w pięciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Poznaniu i Katowicach. Obecnie Uniwersytet SWPS kształci ponad 15 tys. studentów. Tradycją Uczelni są cykle otwartych wydarzeń naukowych, popularnonaukowych i kulturalnych. Częstymi gośćmi uczelni są światowej sławy naukowcy, znani artyści i przedstawiciele świata mediów. Jako jeden z najlepszych ośrodków psychologicznych w kraju, Uniwersytet SWPS popularyzuje wiedzę psychologiczną realizując projekt Strefa Psyche i Strefa Rodzica oraz wspiera młodzież prowadząc w liceach na terenie całego kraju bezpłatne warsztaty psychologiczne, seksuologiczne i ogólnorozwojowe Strefa Młodzieży.

Olivia Business Centre w Gdańsku to najnowocześniejsze centrum biznesowe w Polsce północnej. Jego docelowa wielkość to 170 000 mkw., co uczyni Olivia Business Centre największym kompleksem biurowym w Polsce. Swoje biura otworzyły tu takie firmy jak Alior Bank, Allianz, Amazon, Bayer, Energa, Noble Bank, PKO BP, PwC, Sii, ThyssenKrupp. Centrum rozbudowuje się systematycznie od 2010 r. w tempie jednego budynku rocznie. Olivia Business Centre to jednak znacznie więcej niż tylko budynki. Regularnie odbywają się tutaj wydarzenia biznesowe, edukacyjne, kulturalne i sportowe. Do dyspozycji najemców pozostają m.in. 3 centra konferencyjne, centrum medyczne z apteką, 3 restauracje, kawiarnia Starbucks, przedszkole i żłobek, 4 banki, nowoczesne gimnazjum, salon piękności, notariusz, punkt ładowania samochodów elektrycznych. Centrum posiada ponad 1600 miejsc parkingowych, również podziemnych, oraz ponad 200 stojaków rowerowych oraz 5 szatni z prysznicami. W 2016 roku otwarte zostanie dwupiętrowe studio fitness CityFit.