16.05.2017, 11:33

OBC Funbus – shuttle bus Olivia Business Centre

Dział PR Olivia Business Centre
Olivia Business Centre
ul. Grunwaldzka 472 A
80-309 Gdańsk
Katarzyna Halicka
PR Manager
Olivia Business Centre
mobile: +48 533 309 771

Gdańskie Olivia Business Centre to jeden z najciekawszych i najbardziej przyjaznych rezydentom kompleksów biurowych w Polsce. OBC systematycznie wprowadza rozwiązania odpowiadające potrzebom pracowników zlokalizowanych w nim firm. Z początkiem maja uruchomiło testowo nową usługę komunikacyjną – dedykowany shuttle bus, który ma stać się wygodną alternatywą dla przejazdów samochodowych.

Przyjedźmy razem OBC Funbus

Olivia Business Centre celuje w usługi i projekty dedykowane dobrostanowi pracowników centrum. W maju ruszył, testowo, autobus Olivii. Funbus OBC kursuje od poniedziałku do piątku na trasie Gdańsk-Ujeścisko – Olivia Business Centre.

- Staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom pracowników OBC i na bieżąco konsultować z nimi planowane przez nas wdrożenia. Zgodnie z wynikami ankiet przeprowadzonych wśród rezydentów Olivii to właśnie Ujeścisko jest dzielnicą, w której mieszka duża liczba pracowników naszych najemców i z której stosunkowo trudno dojechać tu komunikacją miejską. Zaproponowaliśmy im zatem bezpośrednie, wygodne przejazdy autobusem OBC – mówi Rafał Marcyniuk, kierujący działem projektów Olivia Business Centre. – To nie tylko ciekawa, ale i ekonomiczna alternatywa dla podróży autem.

Drogę do i z pracy można pokonać w komfortowych warunkach, poznać pracowników innych firm, nadrobić zaległości w lekturze, zrobić poranny przegląd prasy czy odpisać na zaległe maile od przyjaciół (na pokładzie jest WiFi).

Testowa usługa to dwa przejazdy poranne (odjazdy z parkingu przy ul. Piotrkowskiej na Ujeścisku, o godz. 6:15 i 8:00) i dwa popołudniowe (z przystanku przed Halą Olivii o godz. 15:00, 17:10). Koszt miesięcznego biletu wynosi w maju 10 złotych.

- Testujemy usługę. Na bieżąco analizować będziemy zainteresowanie autobusem i w miarę potrzeb decydować o kolejnych liniach. Cel to jednak nie tylko ułatwienie dotarcia do miejsca zatrudnienia. Pracując nad nowymi projektami stawiamy na dobrostan i budowę społeczności Olivii. OBC to hub biznesowy inny niż wszystkie, przyjazny firmom i pracującym w nich osobom. Zdecydowanie więcej, niż tylko budynki – podkreśla Rafał Marcyniuk.

W centrum Metropolii

Z uwagi na to, iż OBC ulokowane jest w sercu aglomeracji trójmiejskiej, do centrum dojechać można m.in. środkami komunikacji miejskiej: SKM, PKM, tramwajem, autobusem. W szczególny sposób Olivia dba jednak o rowerzystów, systematycznie rozwijając dedykowaną im infrastrukturę. W Olivia Business Centre jest w tej chwili 500 miejsc parkingowych dla cyklistów (zewnętrznych i w halach garażowych) oraz 5 dużych szatni z prysznicami. Pasjonaci dwóch kółek mają do dyspozycji ponad 700 szafek w przebieralniach i dwie rowerowe stacje naprawcze.

Warto wspomnieć o innych ekologicznych rozwiązaniach. Na terenie OBC znajdują się punkty ładowania samochodów elektrycznych (projekt realizowany z Energą), które mogą użytkować mieszkańcy Trójmiasta. OBC współpracuje z firmą Energa również przy usłudze carsharingu (pierwszy w Polsce wynajem wyłącznie aut elektrycznych).

Olivia Business Centre w Gdańsku to najnowocześniejsze centrum biznesowe w Polsce północnej. Jego docelowa wielkość to 170 000 mkw., co uczyni Olivia Business Centre największym kompleksem biurowym w Polsce. Swoje biura otworzyły tu takie firmy jak Alior Bank, Allianz, Amazon, Bayer, Energa, Noble Bank, PKO BP, PwC, Sii, ThyssenKrupp. Centrum rozbudowuje się systematycznie od 2010 r. w tempie jednego budynku rocznie. Olivia Business Centre to jednak znacznie więcej niż tylko budynki. Regularnie odbywają się tutaj wydarzenia biznesowe, edukacyjne, kulturalne i sportowe. Do dyspozycji najemców pozostają m.in. 3 centra konferencyjne, centrum medyczne z apteką, 3 restauracje, kawiarnia Starbucks, przedszkole i żłobek, 4 banki, nowoczesne gimnazjum, salon piękności, notariusz, punkt ładowania samochodów elektrycznych. Centrum posiada ponad 1600 miejsc parkingowych, również podziemnych, oraz ponad 200 stojaków rowerowych oraz 5 szatni z prysznicami. W 2016 roku otwarte zostanie dwupiętrowe studio fitness CityFit.

rozmiar: 234.4 KB, typ: pdf
dodano: 16 maja 2017
rozmiar: 659.2 KB, typ: png
dodano: 16 maja 2017
rozmiar: 151.9 KB, typ: png
dodano: 16 maja 2017