08.06.2017, 10:19

OBC ekologii, czyli carpooling w Olivia Business Centre

Katarzyna Halicka
PR Manager
Olivia Business Centre
mobile: +48 533 309 771

Gdański hub biznesowy, Olivia Business Centre, tuż po uruchomieniu specjalnego autobusu OBC wdrożył kolejne przyjazne pracownikom rozwiązanie carpooling.

Startowi tej nowoczesnej usługi towarzyszą konkurs i akcja promocyjna. Każda osoba, która zdecyduje się na udostepnienie miejsca w swoim aucie i wspólne, z innymi pracownikami centrum, dojazdy do pracy ma szansę wygrania miejsc postojowych w Olivii oraz atrakcyjnych nagród przygotowanych przez partnerów projektu Rezydentów OBC.

W odnalezieniu chętnych do współdzielenia samochodu pomaga dedykowana rozwiązaniu platforma, cp.oliviacentre.com.

Zasady konkursu

By wziąć udział w konkursie promującym usługę wystarczy zarejestrować się na platformie cp.oliviacentre.com, określić trasę przejazdu relacji dom-praca (ze wskazaniem godzin wyjazdu i liczby dostępnych w aucie miejsc), oznakować swój pojazd dedykowanym akcji identyfikatorem oraz systematycznie zbierać kupony (punkty) za wspólne podróżowanie w pit-stopie zlokalizowanym w Olivia Business Centre. Punktowane są częstotliwość przejazdów i liczba współpasażerów. Pojazdy biorące udział w konkursie można także oznaczyć dodatkowo, naklejką OBC, traktowaną równoznacznie z przewiezieniem do pracy każdego dnia dodatkowego pasażera. Konkurs trwa od 1 do 30 czerwca.

Ekologia i ekonomia

– Podróżowanie jednym pojazdem to nie tylko ekonomiczny, ale i ekologiczny sposób na poprawę warunków na drogach. Korzystając z niego zmniejszamy nasze wydatki na paliwo, minimalizujemy niedogodności związane z parkowaniem, wpływamy też na środowisko naturalne – mówi Rafał Marcyniuk, kierujący działem projektów w Olivia Business Centr. – Trudno nie docenić też dodatkowego aspektu rozwiązania; integracji podróżujących. Dzięki wspólnym przejazdom, osoby pracujące w tym samym budynku czy kompleksie biurowym poznają się lepiej, nawiązują relacje i nieraz, na dalszym etapie, współpracują. W wydaniu Olivii mogą też wygrać atrakcyjne nagrody – dodaje.

Idea współdzielenia auta przez przypadkowe osoby powstała w latach 50. XX wieku. Kilka lat temu zagościła w polskich inwestycjach biurowych dbających o zrównoważony rozwój. 

Autobus Olivii, rowery, carshering i samochody elektryczne

Olivia Business Centre od początku inwestuje w rozwiązania sprzyjające ekologii i dobrostanowi pracowników centrum. W maju ruszył, testowo, autobus Olivii. Kursuje on od poniedziałku do piątku na trasie Gdańsk-Ujeścisko – Olivia Business Centre. Usługa to dwa przejazdy poranne (odjazdy z parkingu przy ul. Piotrkowskiej na Ujeścisku, o godz. 6:15 i 8:00) i dwa popołudniowe (z przystanku przed Halą Olivii o godz. 15:00, 17:10). Koszt miesięcznego biletu w maju i czerwcu wynosi 10 złotych.

Centrum rozwija także systematycznie infrastrukturę dla rowerzystów. Korzystać tu obecnie można z 700 szafek w przebieralniach, 500 miejsc parkingowych, 5 dużych szatni z prysznicami oraz rowerowych stacji naprawczych. Na terenie Olivii znajdują się także punkty ładowania samochodów elektrycznych (projekt realizowany z Energą), które mogą użytkować mieszkańcy Trójmiasta. OBC współpracuje z firmą Energa również przy usłudze carsharingu (pierwszy w Polsce wynajem wyłącznie aut elektrycznych).

Organizator i partnerzy akcji „Dziel samochód, mnóż korzyści”: Olivia Business CentreRoccialliKoku SushiRestauracja LobsterAuto Euro Myjnia

Olivia Business Centre jeden z najciekawszych wielofunkcyjnych projektów biurowych w Polsce. Olivia, zlokalizowana w geograficznym centrum Trójmiasta, w bliskim sąsiedztwie kampusu uniwersyteckiego, rozwija się dynamicznie od 2010 roku. Obecnie, równolegle z górującym nad metropolią ultranowoczesnym Starem, powstaje siódmy budynek kompleksu; Olivia Seven. Star i Seven powiększą dostępną w OBC przestrzeń dedykowaną firmom do niemal 150 tys. mkw, czyniąc z Olivii największy hub biznesowy w Polsce. Obecnie biura wynajmuje tu ponad 120 firm, m.in. topowe korporacje – Amazon, Bayer, Energa, PwC, Fujifilm, Nordea, thyssenkrupp, małe i średnie przedsiębiorstwa, organizacje wsparcia biznesu, jak Invest In Pomerania czy Agencja Rozwoju Pomorza, startupy. Olivia oferuje najemcom wiele udogodnień, m.in. 4 centra konferencyjne, 4 banki, 3 restauracje, 2 kawiarnie, centrum medyczne z apteką, przedszkole, żłobek. Ponadto blisko 2 tys. miejsc parkingowych, 5 szatni dla rowerzystów czy punkty ładowania samochodów elektrycznych (we współpracy z Energa). Wraz z budynkiem Star otwarte zostaną 2 kolejne centra konferencyjne, mieszczące do 1000 osób, nowe restauracje, kawiarnie i unikatowy ogród zimowy. Olivia aktywnie wspiera lokalną społeczność, jest też organizatorem licznych wydarzeń biznesowych, edukacyjnych, kulturalnych i sportowych. 

OBC zapewnia rezydentom optymalne warunki rozwoju. Doskonale rozumiejąc, że o sukcesie przedsiębiorstwa decydują zróżnicowane czynniki, gwarantuje im – obok najwyższej jakości przestrzeni biurowej – dostęp do obecnych w kompleksie wyspecjalizowanych firm HR, IT, finansowych, świadczących usługi consultingowe, prawne czy marketingowe.

rozmiar: 394.1 KB, typ: pdf
dodano: 8 czerwca 2017
rozmiar: 9.9 MB, typ: jpg
dodano: 8 czerwca 2017
rozmiar: 90.2 KB, typ: png
dodano: 8 czerwca 2017
rozmiar: 50 KB, typ: png
dodano: 8 czerwca 2017
rozmiar: 63.7 KB, typ: png
dodano: 8 czerwca 2017