21.08.2017, 12:37

Fundacja Marka Kamińskiego i Instytut Marka Kamińskiego w Olivia Business Centre

Katarzyna Halicka
PR Manager
Olivia Business Centre
mobile: +48 533 309 771

Do grona instytucji rezydujących w przestrzeni CONNECT Olivia Business Centre dołączyli właśnie Fundacja Marka Kamińskiego i Instytut Marka Kamińskiego.

Od 1996 roku Fundacja Marka Kamińskiego wspiera potrzebujących w pokonywaniu barier oraz realizacji marzeń. Organizuje warsztaty, obozy i wyprawy, dzięki którym uczestnicy odkrywają stojące przed nimi możliwości. Spośród projektów prowadzonych przez fundację na szczególną uwagę zasługuje „Life Plan”. Jego celem jest praktyczne wsparcie dzieci i młodzieży w realizacji ich pragnień czy celów. Uczestnicy otrzymują wsparcie mentora, coacha, psychologa po to, by odnaleźli swój potencjał, swój biegun i wytrwali we własnych dążeniach.

Działania Instytutu skupiają się zaś na tworzeniu aplikacji motywacyjnych związanych z osiąganiem celów, rozwojem metody „Biegun”, prowadzeniem warsztatów biznesowych „Transforming Expedition”, warsztatów rozwoju osobistego „Inventyourself, podróż w głąb siebie” oraz projektu „No Trace Expedition”. W maju 2017 roku w Warszawie odbyła się pierwsza edycja „Kongresu Inspiracji”, wydarzenia Instytutu dedykowanego wszystkim osobom zainteresowanym podnoszeniem własnych kwalifikacji, wymianą doświadczeń, poszukiwaniem inspiracji do tego, jak mierzyć się z przeszkodami w życiu oraz szukać i odnajdować motywację do zmian. W 2018 roku, tym razem w Trójmieście, odbędzie się kolejna edycja kongresu. 

- W związku z dynamicznym rozwojem fundacji poszukiwaliśmy miejsca, które będzie dla nas inspirujące. Jestem przekonany, że odnajdziemy to w przestrzeni Olivia CONNECT. Olivia CONNECT przez swoją wielowymiarowość stwarza doskonałe warunki do pracy i rozwoju fundacji. W tym jednym miejscu spotykają się różnorodne środowiska biznesowe, co daje ogromne szanse na podjęcie współpracy, wymianę doświadczeń i nawiązywanie relacji z inspirującymi partnerami – mówi Marek Kamiński.

 Od początku istnienia Olivia stawia na kooperację – międzysektorową, międzybranżową – oraz rozwój. Stara się także tworzyć ku temu optymalne warunki, m.in. przez wdrażanie projektów sprzyjających integracji i scalaniu różnorodnych środowisk biznesowych.

- Chcemy motywować do działania i zmian, służących naszym najemcom oraz przynoszącym wymierne korzyści Trójmiastu czy wręcz całemu Pomorzu – podkreśla Agnieszka Zglinicka, Dyrektor SME w Olivia Business Centre… Chcąc zaszczepić w naszych rezydentach i ich partnerach biznesowych idee współpracy, wymiany doświadczeń, otwartości na nowe inicjatywy oraz wzajemnego wsparcia powołaliśmy do życia Olivia CONNECT. Swoją siedzibę mają tu instytucje wsparcia biznesu, stowarzyszenia, fundacje, organizacje pozarządowe. Od teraz też uznane fundacja i instytut Marka Kamińskiego, z którymi już teraz planujemy realizację cyklu wartościowych inicjatyw, nie tylko dla rezydentów OBC.

Realizacja tych planów to kontynuacja istniejącej już współpracy Marka Kamińskiego zarówno z OBC, jak i najemcami kompleksu. 

Projekt CONNECT powstał, by stymulować i ułatwiać współpracę między wszystkimi rezydentami OBC. Jego nadrzędnym celem jest tworzenie otoczenia sprzyjającego rozwojowi biznesu oraz inicjowanie inicjatyw, których wspólna realizacja sprzyja także ekspansji regionu pomorskiego. Dotychczas w Olivia CONNECT swoje siedziby znalazły m.in.: Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza, Pomorski Związek Przedsiębiorców Lewiatan, GUP Job Office, Klaster ICT Interizon, BPO Education Centre – Sopocka Szkoła Wyższa; Fundacja infoShar, Fundacja Lechii Gdańsk.Rezydentem przestrzeni Olivia CONNECT jest również Fundacja Inspirujące Przykłady prowadząca projekt edukacyjny „Inspiracje”.

Olivia Business Centre

Olivia Business Centre jest prestiżowym i tętniącym życiem centrum biznesowym, zlokalizowanym w centrum Metropolii Gdańskiej. Swój adres ma tu blisko 200 firm, m.in. Alior Bank, Allianz, Amazon, Bayer, Energa, Noble Bank, PKO BP, PwC, Sii, ThyssenKrupp. OBC zapewnia najemcom optymalne warunki rozwoju. Doskonale rozumiejąc, że o sukcesie przedsiębiorstwa decydują zróżnicowane czynniki, gwarantuje im – obok najwyższej jakości przestrzeni biurowej – dostęp do obecnych w kompleksie wyspecjalizowanych firm HR, IT, finansowych, świadczących usługi consultingowe, prawne czy marketingowe. Do dyspozycji najemców pozostają także m.in. 3 centra konferencyjne, centrum medyczne z apteką, studio fitness CityFit, gimnazjum, przedszkole, żłobek, salon urody, notariusz czy punkt ładowania samochodów elektrycznych. Centrum posiada blisko 2000 miejsc parkingowych i 500 miejsc rowerowych. Olivia aktywnie wspiera lokalną społeczność, realizuje też liczne projekty służące integracji pracowników kompleksu. Regularnie odbywają się tu wydarzenia biznesowe, edukacyjne, kulturalne i sportowe. Rocznie jest ich ponad 500

rozmiar: 164.5 KB, typ: pdf
dodano: 21 sierpnia 2017