15.09.2017, 14:59

Olivia Business Centre w kolejnej odsłonie akcji pomocy poszkodowanym przez nawałnice na Pomorzu

Katarzyna Halicka
PR Manager
Olivia Business Centre
mobile: +48 533 309 771

Zbigniew Szczepański, wójt gminy Chojnice oraz Krzysztof Gierszewski, zastępca burmistrza Brus z wizytą w Olivia Business Centre. Odebrali wyprawki szkolne zebrane przez Rezydentów OBC w ramach akcji pomocy poszkodowanym przez sierpniową nawałnicę pt. „Razem możemy więcej” 

Miesiąc temu Olivia Business Centre zainicjowało akcję pomocy poszkodowanym przez nawałnice, które przeszły przez Pomorze nocą z 11 na 12 sierpnia – „Razem możemy więcej”. Najbardziej ucierpiały w nich powiaty kościerski, bytowski oraz chojnicki. Zniszczenia w gminach były (i nadal są) ogromne: pozrywane linie energetyczne, podtopienia, zerwane dachy domów, szkół, urzędów… Podczas wichur zginęło 5 osób. Zgodnie z aktualnymi szacunkami, skutki kataklizmu usuwane będą jeszcze nawet przez kilka lat, powalone drzewa… do 2019 roku; w efekcie nawałnicy zniszczone zostały ponad 44 tysiące hektarów lasów.

Już kilka dni po katastrofie na miejscu, w Chojnicach, obecni byli przedstawiciele Olivia Business Centre. Rozmawiali m.in. z inspektorem Adamem Kuklewskim z Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich Gminy Chojnice oraz Bernadetą Zimnicką, dyrektor gminnego zespołu oświaty. Wspólna analiza najbardziej palących potrzeb skutkowała błyskawicznym zakupem przez Olivia Business Centre agregatu prądotwórczego, plandek oraz pił, które chwilę później przekazane zostały przedstawicielom gminy. Więcej także na stronie OSP Charzykowy

PilarkiOdOlivii.jpg

Fot.: jedna z pilarek przekazanych OSP Charzykowy przez Olivia Business Centre, fot. Jakub Szałek, Olivia Business Centre

- Po pilarki pojechaliśmy aż do Słupska – opowiada Paweł Pinker z Olivia Business Centre – W najbliższej okolicy ich po prostu zabrakło. To krzepiące, że tak szybko reagowano na najważniejsze, sygnalizowane wówczas potrzeby

Sprawą, która wymagała i wciąż wymaga długofalowych działań jest, zgodnie z informacjami uzyskanymi w gminie Chojnice, pomoc szkole w Silnie. Placówka uległa wielu zniszczeniom, zerwało dużą część dachu, niektóre pomieszczenia zostały zalane. Olivia Business Centre czeka jeszcze na finalną wycenę szkód. Po jej otrzymaniu zapadną decyzje, w jakim stopniu Olivia i jej rezydenci mogą włączyć się w proces odbudowy szkoły, z której korzystają nie tylko uczniowie, zerówkowicze i maluchy z klas 1-3, ale też miejscowa społeczność.

Od początku OBC starało się też włączyć do akcji pomocy poszkodowanym – „Razem możemy więcej” – firmy rezydujące w kompleksie biznesowym. Na apel Olivii odpowiadały błyskawicznie i osoby indywidualne, np. z Airhelp czy firmy Bayer i przedsiębiorstwa. Wśród pracowników Energi, Fuji i Staples trwała min. zbiórka rzeczy potrzebnych świetlicy przyszkolnej w Kłodawie, szkole w Silnie i innym placówkom, których podopieczni we wrześniu rozpoczęli kolejny rok szkolny. Olivia Business Centre odwiedzili niedawno Zbigniew Szczepański, wójt gminy Chojnice oraz Krzysztof Gierszewski, zastępca burmistrza miasta Brusy. Osobiście odebrali wyprawki szkolne, w tym plecaki, piórniki, artykuły biurowe, zeszyty czy kredki, zgromadzone przez pracowników wspomnianych firm.

- Co taka społeczność jak nasza może jeszcze zrobić dla Was, gminy, dla poszkodowanych? – pytała Zbigniewa Szczepańskiego, na koniec spotkania, w którym udział wzięli przedstawiciele darczyńców, Monika Bogdanowicz z Olivia Business Centre. 

- Zadeklarowaliście pomoc w odbudowie starej, zabytkowej szkoły w Silnie, za co jestem bardzo wdzięczny. Przekazywaliście też już liczące się dary, które trafiły w kluczowym momencie do najbardziej poszkodowanych. Przypomnę, że nawałnica dotknęła, też w sensie materialnym, aż 1/3 mieszkańców naszej gminy, liczącej sobie 18 tysięcy osób. Cenimy sobie ten dar serca. Często praca psychologów polega na dawaniu nadziei, wy takowymi teraz jesteście, dajcie nam nadzieję – mówił Zbigniew Szczepański, wójt gminy Chojnice. – Teraz waszą pomoc adresujecie do dzieci. Ta pomoc, wyprawki szkolne, jest w punkt i znamienna. Wszystkim firmom z całego serca, w imieniu własnym i mieszkańców, dziękuję.

OliviaPomaga.jpg

Fot.: przedstawiciele OBC, Fujifilm, Staples oraz Zbigniew Szczepański i Krzysztof Gierszewski, fot. Jakub Szałek, Olivia Business Centre

- Jesteśmy w mieście, które jest symbolem wielkiej solidarności, przez duże S. Wy tu także działacie, funkcjonujecie. Tę solidarność widać w Olivia Business Centre. – podkreślał Zbigniew Szczepański i dodawał – Dodatkową pomocą będzie Państwa zainteresowanie naszą wspaniałą bazą turystyczną i państwa obecność w pięknych gminach Brusy i Chojnice. Musimy się odbudować. Nie ucierpiał aż tak bardzo nasz park narodowy czy Bory Tucholskie. Mamy w powiecie ponad 160 km ścieżek rowerowych, mamy 100 jezior… I mamy nadzieję, że mieszkańcy Trójmiasta będą wciąż przyjeżdżać do nas na urlop, wypoczynek, wczasy. Zapraszamy. To będzie nieocenione dla nas wsparcie.  

Olivia Business Centre jest prestiżowym i tętniącym życiem centrum biznesowym, zlokalizowanym w centrum Metropolii Gdańskiej. Swój adres ma tu blisko 200 firm, m.in. Alior Bank, Allianz, Amazon, Bayer, Energa, Noble Bank, PKO BP, PwC, Sii, ThyssenKrupp. OBC zapewnia najemcom optymalne warunki rozwoju. Doskonale rozumiejąc, że o sukcesie przedsiębiorstwa decydują zróżnicowane czynniki, gwarantuje im – obok najwyższej jakości przestrzeni biurowej – dostęp do obecnych w kompleksie wyspecjalizowanych firm HR, IT, finansowych, świadczących usługi consultingowe, prawne czy marketingowe. Do dyspozycji najemców pozostają także m.in. 3 centra konferencyjne, centrum medyczne z apteką, studio fitness CityFit, gimnazjum, przedszkole, żłobek, salon urody, notariusz czy punkt ładowania samochodów elektrycznych. Centrum posiada blisko 2000 miejsc parkingowych i 500 miejsc rowerowych. Olivia aktywnie wspiera lokalną społeczność, realizuje też liczne projekty służące integracji pracowników kompleksu. Regularnie odbywają się tu wydarzenia biznesowe, edukacyjne, kulturalne i sportowe. Rocznie jest ich ponad 500.

rozmiar: 475.8 KB, typ: pdf
dodano: 15 września 2017
rozmiar: 1.3 MB, typ: jpg
dodano: 15 września 2017
rozmiar: 295.3 KB, typ: jpg
dodano: 15 września 2017