22.09.2017, 15:01

Olivia Business Centre i Fundacji Lechii Gdańsk razem na rzecz dzieci z Pomorza

Katarzyna Halicka
PR Manager
Olivia Business Centre
mobile: +48 533 309 771

Olivia Business Centre i Fundacja Lechii Gdańsk wspólnie pomagają dzieciom z miejscowości poszkodowanych podczas sierpniowej nawałnicy na Pomorzu. Trzydzieścioro uczniów klas III-VII ze szkół w Silnie i Pawłowie spotkało się z piłkarzami Lechii Gdańsk, odwiedziło Stadion Energa Gdańsk i centrum biznesowe Olivia.

Olivia Business Centre w kolejnej odsłonie akcji pomocy poszkodowanym przez nawałnice na Pomorzu –  tym razem we współpracy z Fundacją Lechii Gdańsk. Partnerzy zaprosili do Gdańska dzieci ze szkół w Silnie i Pawłowie. Trzydzieścioro uczniów klas III-VII w czwartek brało udział m.in. w treningu piłkarzy Lechii na stadionie przy ul. Traugutta, spotkało się tam nie tylko z zawodnikami, ale też sztabem szkoleniowym.

- To dla naszych podopiecznych niezwykle emocjonujące wydarzenie. Olivia Business Centre od samego początku jest z nami w kontakcie, pomagając nam w każdej zasygnalizowanej sytuacji. Pracownicy firm centrum przekazali nam ostatnio np. wyprawki szkolne. Teraz współpracująca z Olivią Fundacja Lechii Gdańsk zaproponowała, by dzieci z najbardziej poszkodowanych rodzin wzięły udział w spotkaniu ze sportowcami – opowiada Bernadeta Zimnicka, Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty w Gminie Chojnice. – Jestem pod olbrzymim wrażeniem otwartości Klubu i Fundacji Lechii, które zaprosiły naszych podopiecznych na trening piłkarzy i zorganizowali odwiedziny na Stadionie Energa Gdańsk. Radości było co niemiara. To wspaniały gest. – dodaje.

Odwiedziny dzieci na Stadionie Energa Gdańsk możliwe były dzięki współpracy Fundacji Lechii Gdańsk z Areną Gdańsk Operator Sp. z o.o.

Utworzona w maju br. Fundacja Lechii Gdańsk ma na celu zintensyfikowanie dotychczasowych działań klubu dedykowanych wsparciu osób dotkniętych przez los trudną sytuacją zdrowotną czy materialną. 

- Fundacja Lechii Gdańsk została powołana do życia, by nieść pomoc. Niekiedy jest to wsparcie materialne, innym razem finansowe. Czasami należy skupić się jednak również na, wydawać by się mogło, drobniejszej formie wsprcia, ale w jakże istotnym aspekcie życia; w tym przypadku chodziło o wywołanie uśmiechów na twarzach dzieci, które doświadczyły bardzo przykrych konsekwencji sierpniowych nawałnic. Wraz z Olivia Business Centre chcieliśmy, aby ten czas spędzony na boisku z piłkarzami naładował te dzieci energią, dodał otuchy i zainspirował. Radość na twarzach tych młodych ludzi daje mi świadomość, że to co robimy ma ogromną wartość. –  powiedział Janusz Biesiada, prezes Fundacji Lechii Gdańsk.

Czwartkowe spotkanie z Biało-Zielonymi – dzieci przywitali m.in. Sebastian Mila, Milos Krasic i Dusan Kuciak stanowiło tylko część atrakcji. Z Traugutta dzieci udały się na stadion Energi, gdzie pod opieką przewodnika zwiedziły wszystkie zakamarki obiektu, na którym piłkarze Lechii rozgrywają swoje domowe mecze. Następnie uczestnicy wycieczki odwiedzili Olivię, tam czekał na nich poczęstunek. 

- Żadnej zmiany nie można dokonać bez bezpośredniego zaangażowania konkretnych osób. W Olivii staramy się motywować do wspólnych działań obecne u nas firmy czy organizacje, ale też przede wszystkim ludzi, którzy je tworzą – mówi Monika Bogdanowicz z Olivia Business Centre, odpowiedzialna m.in. za projekty CSR w Olivii. – Angażujemy się w pomysły i inicjatywy, które wychodzą poza biznes i służą m.in. wspieraniu społeczności lokalnych. W pomoc poszkodowanym na Pomorzu włączyli się dotąd m.in. pracownicy Energi, Fujifilm i Staples. Teraz partneruje nam Fundacja Lechii Gdańsk. Wierzymy, że ta pierwsza z naszych wspólnych akcji, da nam wszystkim impuls do budowy jeszcze bliższych relacji – dodaje. 

Galeria zdjęć na profilu Lechii Gdańsk  

O Fundacji Lechii Gdańsk

Fundacja Lechii Gdańsk za główny cel swojej działalności postawiła sobie wspieranie właściwego rozwoju dzieci i młodzieży poprzez promocję aktywnego, zdrowego trybu życia, a także prowadzenie działalności charytatywnej w zakresie poprawy warunków oraz jakości życia osób znajdujących się w trudnej sytuacji.  Opiera się na czterech podstawowych filarach: Braterstwo, Pomoc, Edukacja i Sport.  Fundacja ma siedzibę w przestrzeni Olivia CONNECT Olivia Business Centre. Więcej: http://fundacjalg.pl/

O Olivia CONNECT

Projekt CONNECT powstał, by stymulować i ułatwiać współpracę między wszystkimi rezydentami Olivia Business Centre. Jego nadrzędnym celem jest tworzenie otoczenia sprzyjającego rozwojowi biznesu oraz inicjowanie projektów, których wspólna realizacja sprzyja ekspansji regionu pomorskiego.

Olivia Business Centre

Olivia Business Centre jest prestiżowym i tętniącym życiem centrum biznesowym, zlokalizowanym w centrum Metropolii Gdańskiej. Swój adres ma tu blisko 200 firm, m.in. Alior Bank, Allianz, Amazon, Bayer, Energa, Noble Bank, PKO BP, PwC, Sii, ThyssenKrupp. OBC zapewnia najemcom optymalne warunki rozwoju. Doskonale rozumiejąc, że o sukcesie przedsiębiorstwa decydują zróżnicowane czynniki, gwarantuje im – obok najwyższej jakości przestrzeni biurowej – dostęp do obecnych w kompleksie wyspecjalizowanych firm HR, IT, finansowych, świadczących usługi consultingowe, prawne czy marketingowe. Do dyspozycji najemców pozostają także m.in. 3 centra konferencyjne, centrum medyczne z apteką, studio fitness CityFit, gimnazjum, przedszkole, żłobek, salon urody, notariusz czy punkt ładowania samochodów elektrycznych. Centrum posiada blisko 2000 miejsc parkingowych i 500 miejsc rowerowych. Olivia aktywnie wspiera lokalną społeczność, realizuje też liczne projekty służące integracji pracowników kompleksu. Regularnie odbywają się tu wydarzenia biznesowe, edukacyjne, kulturalne i sportowe. Rocznie jest ich ponad 500. Więcej: http://oliviacentre.com

rozmiar: 535 KB, typ: pdf
dodano: 22 września 2017
rozmiar: 544 KB, typ: jpg
dodano: 22 września 2017
rozmiar: 451.7 KB, typ: jpg
dodano: 22 września 2017
rozmiar: 650.6 KB, typ: jpg
dodano: 22 września 2017
rozmiar: 300.2 KB, typ: jpg
dodano: 22 września 2017