17.09.2018, 12:40

Międzynarodowy Crunch w Olivia Business Centre

Dział PR Olivia Business Centre
Olivia Business Centre
ul. Grunwaldzka 472 A
80-309 Gdańsk

Na 34 piętrze budynku Star w Olivia Business Centre 13  września zebrali się wybitni urbaniści, otwierając międzynarodową dyskusję na temat programu zagospodarowania przestrzennego. Analizowali możliwości wykorzystania naturalnej wody przy pracy młynu i kuźni w Oliwie z uwzględnieniem zmian klimatycznych oraz ukształtowania terenu i warunków hydrologicznych.

Projekt Crunch ma istotne znaczenie dla miasta – podkreślali eksperci. Prezentacje i badania pozwoliły wyciągnąć wnioski, które stanowią nową jakość dla tej  części Gdańska. Warsztaty miały na celu wypracowanie wstępnych koncepcji na spójne, kompleksowe i zgodne z zasadami FWE Nexus zagospodarowanie obszaru Kuźni Wodnej i Młynu XIII. 

"OBC angażuje się w wiele wydarzeń. Międzynarodowe są dla nas szczególnie interesujące, gdyż wierzymy, że różnorodność pomysłów, które podczas takich spotkań powstają, przynoszą korzyść dla wszystkich - zarówno dla nas jak i naszego sąsiedztwa oraz całego miasta, a są poparte doświadczeniami gości zdobywanymi na całym świecie. Dzisiejsze warsztaty praktyczne, których tematyka osadzona była tu w Oliwie, minęły w dobrej, twórczej atmosferze, a uczestnicy wykazali się kreatywnością. To co warte także podkreślenia, to bliska i udana współpraca z Politechniką Gdańską."- tłumaczyła Małgorzata Gwozd, dyrektor ds. personalnych w Olivia Business Centre.

 W trwających dwa dni seminariach i warsztatach w ramach FWE Nexus Accelarates Innovation wzięli udział urbaniści Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Tajwanu, Wielkiej Brytanii i Polski. Organizatorem konferencji było Laboratorium Inicjatyw Miejskich.

Olivia Business Centre w Gdańsku to najnowocześniejsze centrum biznesowe w Polsce północnej. Jego docelowa wielkość to 170 000 mkw., co uczyni Olivia Business Centre największym kompleksem biurowym w Polsce. Swoje biura otworzyły tu takie firmy jak Alior Bank, Allianz, Amazon, Bayer, Energa, Noble Bank, PKO BP, PwC, Sii, ThyssenKrupp. Centrum rozbudowuje się systematycznie od 2010 r. w tempie jednego budynku rocznie. Olivia Business Centre to jednak znacznie więcej niż tylko budynki. Regularnie odbywają się tutaj wydarzenia biznesowe, edukacyjne, kulturalne i sportowe. Do dyspozycji najemców pozostają m.in. 3 centra konferencyjne, centrum medyczne z apteką, 3 restauracje, kawiarnia Starbucks, przedszkole i żłobek, 4 banki, nowoczesne gimnazjum, salon piękności, notariusz, punkt ładowania samochodów elektrycznych. Centrum posiada ponad 1600 miejsc parkingowych, również podziemnych, oraz ponad 200 stojaków rowerowych oraz 5 szatni z prysznicami. W 2016 roku otwarte zostanie dwupiętrowe studio fitness CityFit.

rozmiar: 1.2 MB, typ: jpg
dodano: 17 września 2018
rozmiar: 1.5 MB, typ: jpg
dodano: 17 września 2018
rozmiar: 1.1 MB, typ: jpg
dodano: 17 września 2018
rozmiar: 1.1 MB, typ: jpg
dodano: 17 września 2018
rozmiar: 1.4 MB, typ: jpg
dodano: 17 września 2018
rozmiar: 1.6 MB, typ: jpg
dodano: 17 września 2018
rozmiar: 1.1 MB, typ: jpg
dodano: 17 września 2018